Pielęgnacja modelowanych paznokci


Na co należy uważać mając przedłużone paznokcie?


Aby przedłużone paznokcie były w dobrej kondycji należy:


przestrzegać terminu dopełnienia 3-4 tygodnie,
chronić je przed żółknięciem, stosując lakiery zawierające UV-protectory, jeśli często odwiedzamy solarium,
nie poddawać ich silnym naprężeniom, w przeciwnym wypadku mogą być narażone na odchodzenie lub łamanie się,
nie podważać masy, skubanie paznokci może być przyczyną odchodzenia masy,
unikać kontaktu z acetonem, jeśli paznokcie przedłużone są na tipsie lub wykonane są z akrylu. Tips i akryl może ulec rozpuszczeniu.
skracać paznokcie wyłącznie poprzez spiłowanie pilnikiem, obcinanie cęgami lub obcinaczem może połamać paznokcie,
stosować lakiery podkładowe pod lakiery o ciemnym pigmencie (np.: czerwień, bordo), aby masa nie uległa przebarwieniu.

Przyczyną odchodzenia masy od paznokci może być:


zniszczona naturalna płytka, jako słaba konstrukcja może przyczynić się do powstawania zapowietrzeń,
stosowanie silnych leków osłabiających organizm, m.in.: przy chemioterapii,przemiany hormonalne (okres po ciąży, zmiana terapii hormonalnej),
podważanie masy, silne naprężenia,naprężenia, wyginanie się paznokci na skutek przeciągnięcia okresu dopełnienia.

Paznokcie mogą ulec zżółknięciu na skutek:


częstego korzystania z solarium lub kąpieli słonecznych,stosowania bronzerów, samoopalaczy, kremów brązujących,
aplikacji lakieru o ciemnym pigmencie (np.: czerwień, bordo) bez lakieru ochronnego,
kontaktu z produktami silnie i trwale barwiącymi, m.in.: łupiny orzechów włoskich, skubanie słonecznika, itp.


krok1
Regularnie czyść paznokcie. Bardzo często się zdarza, że sztuczne paznokcie nie są czyszczone (bo przecież brudu pod nimi nie widać). Rozwijające się bakterie mogą spowodować grzyba.
krok2
Jeśli wykonujesz jakąkolwiek pracę przy której posługujesz się rękami staraj się mieć paznokcie krótkie, aby nie obciążać dodatkowo naturalnej płytki paznokcia.


krok3

gumowe rękawiczkigumowe rękawiczki
Przy wykonywaniu prac domowych miej ubrane gumowe rękawiczki. Ochronią one twoje paznokcie przed chemicznymi środkami czyszczącymi, które powodują uszkodzenie akrylu oraz odchodzenie tipsów od płytki paznokcia. Gumowe rękawiczki rób zawsze podczas sprzątania w kuchni i łazience.
krok4
Uzupełniaj na bieżąco wszelkie pęknięcia płytki sztucznego paznokcia. Jeśli zaczyna on odchodzić - spiłuj całą część aż do momentu gdzie paznokieć dobrze przylega. Jeśli to zaniedbasz istnieje duże prawdopodobieństwo rozwinięcia się grzyba na paznokciu.
krok5
Rób sobie masaż dłoni aby poprawić krążenie krwi oraz przyjmuj wapń aby wzmocnić własne paznokcie. Pamiętaj, że tipsy zarówno akrylowe jak i żelowe bardzo osłabiają płytkę paznokcia. Dlatego ważne jest suplementowanie diety dodatkowym wapniem.
krok6
Lakier z akrylowych paznokci zmywaj zmywaczem do paznokci bez acetonu. Aceton rozpuszcza akryl - jest używany do ściągania tipsów. Również staraj się unikać produktów z wysoką zawartością alkoholu, który bardzo przesusza paznokcie i sprawia, że stają się kruche i łamliwe.

Zabiegi związane z kosmetyką paznokci

Czas na zabieg

Klientka po pierwszej stylizacji, mniej więcej po 10 dniach, zaczyna zauważać granicę na coraz bardziej widocznym miejscu zrostu paznokci, niekiedy zdarza się delikatne odwarstwianie się masy modelującej. Często również zmienia się kształt paznokcia i wtedy nasze klientki albo zaczynają skubać paznokcie albo łapią za pilnik i naprawiają w swoim mniemaniu drobne defekty związane z noszeniem (i używaniem w życiu codziennym) modelowanych paznokci.

Kosmetyka paznokcia

Prawidłowo wykonana kosmetyka paznokcia polega na odsunięciu skórek, zniwelowaniu granicy pomiędzy naturalnym paznokciem a masą akrylową lub żelową, skorygowaniu kształtu paznokcia i ponownym zabezpieczeniu nabłyszczaczem lub przemalowaniu lakierem.
Zabieg ten pozwala nam uniknąć sytuacji, kiedy klientka przychodząc na uzupełnienie po miesiącu ma tak zdewastowane paznokcie, że jedyne co nam pozostaje, to wykonanie zabiegu modelowania od nowa.
W trakcie kosmetyki paznokcia możemy szybko zareagować na uszkodzenia mechaniczne, np. pękniętą masę żelową lub akrylową możemy podkleić lub uzupełnić. Odwarstwianie się masy modelującej, które jest uwarunkowane stylem pracy, własnościami płytki, jak i gospodarką hormonalną organizmu, również możemy odpowiednio wcześnie zniwelować. Widząc, że masa akrylowa lub żelowa w sposób niedostateczny utrzymuje się na płytce możemy uszczelnić żel akrylem lub odwrotnie, co również wpływa na dłuższe utrzymanie paznokci i zadowolenie klienta.
Wiadomo, że powierzchnia paznokci rysuje się i przebarwia od różnych środków chemicznych, których używamy na co dzień, dlatego kosmetykę paznokcia kończymy właśnie zabiegiem odświeżającym nabłyszczenie (lakier utwardzająco-nabłyszczający, żele nabłyszczające, pasty polerskie). Jeżeli klientka nosi paznokcie malowane lakierami, to też chętnie zmienia kolorystykę
i design.
Warto również zwrócić uwagę, że wykonanie zabiegu kosmetyki paznokcia wcale nie podraża miesięcznie utrzymania paznokci przez klientkę. Zmniejsza bowiem ryzyko poważnych uszkodzeń mechanicznym paznokcia, zbyt głębokiego odwarstwienia się masy i pozwala odsunąć w czasie zabieg uzupełnienia. Stylistki wprowadzające ten zabieg do gabinetów stosują go na przemian z zabiegiem uzupełnienia.


artykuł z  http://www.nailo.pl/





JAK ZMYWAMY HYBRYDOWY LAKIER ŻELOWY


zmywamy zwykłym acetonem. Należy namoczyć wacik i przyłożyć do paznokcia (można zamoczyć palce w miseczce z acetonem), odczekać chwilę 5min a następnie, zaczynając od krawędzi paznokcia, ściągnąć powłokę lakieru. Lakier żelowy uv odchodzi jeszcze szybciej, gdy przed zamaczaniem w acetonie rozgrzejemy palce a lakier przerysujemy pilnikiem.

Można również piłować lakier żelowy uv jeśli nie chcemy moczyć palców w acetonie.

Ważne: Po zabiegu ściągania Lakieru Żelowego należy umyć ręce wodą z mydłem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz